“Yüzde 25 oyumuz var” diyordu! Ahmet Özal imza yarışında büyük hayal kırıklığı yaşadı

Seçmenler tarafından aday gösterilecek Cumhurbaşkanı adayları için imza toplama süreci başladı. YSK tarafından başvurusu kabul edilen 11 adayın, 27 Mart’a kadar 100 bin imza toplamaları gerekiyor.

YSK’nın açıkladığı karara nazaran; Hilmi Özden, Halil Murat Ünver, Yakup Türkal, Ahmet Özal, Sinan Oğan, Muharrem İnce, Doğu Perinçek, Fatih Erbakan, İrfan Uzun, Davut Turan ve Erkan Trükten seçmenler tarafından verilecek 100 bin imza ile cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilebilecek. Yüksek Seçim Kurulu Lideri Ahmet Yener, imza toplama sürecinin 27 Mart saat 20.00’ye kadar devam edeceğini lisana getirdi.

AHMET ÖZAL’A BÜYÜK ŞOK

İmza yarışı içerisinde en dikkat çeken isimlerden biri de Türkiye İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Teknoloji Kalkınma Partisi Genel Lideri Ahmet Özal, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda “Oyumuz yüzde 25 civarında” diyerek dikkatleri üzerine çekmişti. Fakat Özal’ın bu tezli konuşması imza kampanyasına pek yansımışa benzemiyor. Son düzlüğe girilirken Özal şu ana kadar 977 imza toplayabildi.

SON DURUM

İmza yarışında saat 16.10 prestijiyle Muharrem İnce 96 bin 662, Sinan Oğan ise 55 bin 583 imza alabildi. Doğu Perinçek ise 19 bin 313 imza toplayabildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir