Remzi Çayır: ‘Ekimden sonra ülkücü bir adayla milletin huzuruna çıkacağız’

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Kahramanmaraş’a gelen Milli Yol Partisi Genel Lideri Remzi Çayır, gündeme ait değerlendirmelerde bulundu.

“Türkiye’nin yeni bir ufuk, akıl, vizyon ve heyecana muhtaçlığı olduğunu” söz eden Çayır, “Biz bunun için partimizi kurarak yola çıktık. Bunun için hilalin ucuna Anka kuşunu kondurduk. Anka kuşu, tekrar küllerinden doğmak, yeni umutlarla milletin önüne çıkmak ve milleti gerçek manada rasyonel bir halde yönetebilmektir” dedi.

Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı dışında yeni bir ittifakın da kurulabileceğini işaret eden Remzi Çayır, kelamlarına şöyle devam etti:

“Dün saat 12.00’de Fatih Erbakan ile görüştüm. Çok bilgili bir görüşme oldu. Bir arada bir şeyler düşünebilmenin mümkün olabileceğini gördüm. Görüşmeler devam edecek, daha bir karar almış değiliz. Birebir formda misal partilerle bu süreçte mecliste olan yahut olmayan bütün partililerle görüşmeyi düşünüyoruz. Allah nasip ederse de 30 Ekim’de Milli Yol Partisi Ankara Atatürk Spor Salonu’nda genel kongresini yapacak. Milli Yol Partisi, nisan ayında yapılacak erken seçime dahi girebilme yetkisini aldı. Şu anda 71 vilayette partinin kuruluşunu gerçekleştirdik ve bunu 8 ayda yaptık.”

“KENDİ ADAYIMIZI ÇIKARACAĞIZ”

Remzi Çayır, kendi adaylarını çıkartacaklarını belirterek, şu sözleri kullandı:

“Eğer arkadaşlarımız da karar verirse, organlarımız karar verirse Milli Yol Partisi, ekimden sonraki bir ayda kendi cumhurbaşkanı adayıyla, tabi oluşturacağı blokla bir arada ülkücü bir adayla milletin huzuruna çıkacaktır. ‘Niye ülkücü aday, yalnızca davacıların mi?’, bu stratejik bir tabirdir, bütün toplumu, Alevi’si Sünni’si, Kürt’ü Türk’ü, yoksulu zengini, kim varsa hepsini kucaklayacak, hepsi insan olduğundan ötürü gururlu yaşamayı hak etmiş, siyasetin de insanları erdemli, onurlu yaşatması gerektiğine inanan bir hareketin mensupları olarak kendi adayımızla milletin huzuruna çıkacağız.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir