Kalıp sabundan sıvı sabun yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Sıvı sabun yapımı hem çok kolay hem de çok ekonomik…

Kalıp sabun yıllardır kullandığımız bir paklık eseridir. Kalıp sabunlar her ne kadar konutlarımızda vazgeçilmez eserler ortasında olsa da günümüzde kalıp sabunların yerini yaygın olarak kullanılan sıvı sabunlar almıştır. Şahsî temizlikte kullanılan alıp sabunlar günümüzde yerini sıvı sabun cinslerine bırakmıştır. Kalıp sabunu fazla kişinin kullanmasındaki hijyenik sorun bilhassa dış yerlerde ve genel yerlerde kullanıma uygun olmamaktadır. Tıpkı kalıp sabununu birçok kişinin kullanmasının verdiği paklık tasasının önüne birbirinden farklı sıvı sabunlarla geçerek ortak kullanım alanlarında hijyen sağlanmaktadır. Tülleri yıkarken beyaz katkısız sıvı sabunu kullanabilir, yer ve yüzey temizliklerinde güzel kokulu sıvı sabunlarla paklık sağlayabilirsiniz.

Kalıp Sabun ve Sıvı Sabun Ortasındaki Farklar
Kalıp sabunlar yapıları gereği pak bir içeriğe sahip olan inançla kullandığımız eserlerdendir. Uygun fiyatlı ve uzun mühlet kullanılması üzere avantajlara da sahip olduğundan yaygın olarak birçok alanda kullanılan bir paklık eseridir. Lakin kullanım pratikliği ve ortak alanlarda hijyen sağlaması açısından sıvı sabun kullanımı giderek yaygınlaşmakta, kalıp sabunların yerini almaktadır. Lakin kalıp sabun kadar suçsuz olmayan çeşitte sıvı sabunlar bulunmaktadır. Sıvı sabun kimyasal yağ asitleri ve deterjan bazlı köpürtücü unsurlar içererek cildinizi kurutur ve cildinize ziyan verebilir. Sıvı sabunun ziyanları ve çabuk bitmeye müsait bir eser olması nedeniyle bizleri daha doğal sıvı sabun arayışına sokmuştur. Üstelik sıvı sabun markaları ve sunduğu yüksek fiyatlar da alternatif sabun seçeneklerine yönlenmemize neden olmuştur.

Kalıp Sabundan Sıvı Sabun Yapımı
Hem kalıp sabun kadar muteber içerikte hem de sıvı sabun pratikliğinde ekonomik bir temizleme eseri arıyorsanız bu tanımlarımız tam sizlere nazaran. Sizler de daima biten ve ellerinizi kurutarak ziyan veren sıvı sabun markalarını tercih etmek istemiyorsanız ve konutunuzun iktisadına katkıda bulunmak istiyorsanız bu tarife nazaran basitçe meskeninizde sıvı sabun yapabilirsiniz. Sıvı sabun üretimi hem çok kolay hem de çok ekonomik. İşte tanımı;

Malzemeler; Bir kalıp sabun, 5 litre su, isteğe nazaran besin boyası ve koku.

Yapımı; öncelikle kalıp sabunları bir rende yardımı ile rendeleyin. Bir tencereye Kalıp sabun rendesi ve suyu ekleyin. Metal bir kaşık yardımı ile karıştırarak pişirme sürecine başlayın. Sabunlar eriyene kadar kaynatın. Muhallebi kıvamına geldiğinde biraz soğuduktan sonra dilerseniz besin boyası ve koku ek edin. Sıvı sabun kaplarına ekleyerek kullanabileceğiniz doğal mesken üretimi sağlıklı sıvı sabunlarınız hazır.

Tarçınlı Sıvı Sabun Tarifi
Sıvı sabunları konutunuzda doğal ve sağlıklı prosedürlerle yapabilir ekleyeceğiniz özel koku ve boyalarla sabunlarınıza renk katabilirsiniz. Farklı çeşitte materyaller ekleyeceğiniz sabunlardan biri de tarçınlı sıvı sabun. Çubuk tarçın ile bakterilerin ölmesinde iki kat yarar sağlamanıza yarayacak bu harika tanım sizlerle.

Öncelikle bir kalıp sabunu rendeleyin. Bir tencereye su ek edin ve çubuk tarçınlarla birlikte suyu kaynatın. Kaynattığınız tarçınlı suya rendelemiş olduğunuz sabunları ekleyin ve yavaşça karıştırarak sabunu eritin. Kıvamlı hale geldiğinde artık sıvı sabununuz hazır. Tarçının şifasını sabunla birleştirerek cildinize sıhhat katacağınız mükemmel bir tanım.

Zeytinyağlı Sıvı Sabun Tarifi
Sabunlarınızın verdiği nemi arttırarak cildinizi müdafaası ve bakım yapması için sıvı sabununuza doğal yağlar ekleyebilirsiniz. Kozmetik eserlerde elde edilecek sayısız yararı sebebiyle sıkça kullanılan zeytinyağı bunlardan biri. Dilerseniz badem yağı üzere diğer sağlıklı yağlardan da faydalanabilirsiniz.

Malzemeler 1 adet doğal sabun, 4 bardak kaynar su ve 2 yemek kaşığı zeytinyağı. Rendelediğiniz kalıp sabunu kaynar suya ekleyerek karıştırın. Karışım soğuduktan sonra zeytinyağı ekleyerek uygunca karıştırın. Sıvı sabununuz hazır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir