Gergerlioğlu: “Fincancı’nın beraatini bekliyoruz”

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Türk Tabipleri Birliği (TTB) Lideri Şebnem Korur Fincancı’nın “terör örgütü propagandası yapmak” hatasından yargılandığı davada, tahliye olmasını ve beraat etmesini beklediklerini söyledi.

Gergerlioğlu, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, 28 Şubat davası mahkumu emekli Korgeneral Vural Avar’ın, koğuşunun tuvaletinde düşerek hayatını kaybettiğini belirtti. Olayın ardından Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın çeşitli açıklamalarda bulunduğunu söyleyen Gergerlioğlu, “Onun ‘Anayasa 104. unsurdan faydalanmak istiyorum’ cümlesini yazmakta bile ne kadar zorlandığını bildiğin halde ‘İlla da dilekçe yazılsın’ deme ısrarını gösterdiniz, vakit gecikti ve hayatını kaybetti.” ifadelerini kullandı.

Gergerlioğlu, TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın da “terör örgütü propagandası yapmak” cürmünden yargılandığı davada duruşmasının bugün yapılacağını belirtti. Fincancı’nın bilimsel mesleği üzerinden yargılandığını kaydeden Gergerlioğlu, Fincancı’nın duruşmada tahliyesini ve beraat etmesini beklediklerini bildirdi. AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir