Eşrefpaşa Hastanesi’nin evde bakım ekipleri 18 bin kişiye derman oldu


İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi Evde Bakım Hizmet Birimi bir buçuk senede 18 bin hastayı evinde tedavi etti. 15 kişilik mobil, 40 kişilik saha ekibiyle ihtiyaç duyanlara yardım eline uzatan Eşrefpaşa Hastanesi’nin uzman ekipleri evlerde sadece yara bakımı ve pansuman yapmakla kalmıyor, kan tahlilinden reçeteye kadar her konuda bir sosyal güvence aramaksızın ücretsiz destek veriyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi’nin Evde Sağlık Hizmeti Türkiye’ye örnek oldu. Bir buçuk yıl içinde sağlık kuruluşlarına gitmekte zorlanan 18 bin hasta evinde tedavi edildi. Kent merkezinin yanı sıra Kemalpaşa Armutlu, Bayraklı, Ödemiş, Tire ve Karaburun’da da hizmet birimleri açan Eşrefpaşa Hastanesi verdiği ücretsiz sağlık hizmetiyle hem hastaların ayağına giderek tedavilerini üstleniyor hem de kan tahlilinden reçete yazımına, kadar her konuda bir sosyal güvence aramaksızın ücretsiz destek veriyor.

Bir buçuk senede 18 bin hasta evde tedavi edildi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin her zaman vatandaşın yanında olmasının gururu içerisinde olduklarını dile getiren Evde Sağlık Hizmetleri Sorumlu Hekimi Uzman Dr. Öner Özer, “Evde Bakım Hizmetleri bir buçuk seneden beri 30 ilçede ihtiyacı olan vatandaşımıza hizmet vermekte. Bu hizmet kapsamında takipte olan hasta sayımız 2 bin 800 civarında. Birebir yaptığımız ev ziyaretleri ise 18 binin üzerinde. Yaklaşık 15 kişilik bir mobil ekibimiz, 40 kişilik saha ekibimizle birlikte vatandaşlarımızın yaralarını sarmaya çalışıyoruz. Bu hizmet kapsamında diş tedavisi de yapıyoruz” dedi.

Kan tahlilinden reçeteye kadar hiçbir sosyal güvence aranmaksızın destek

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda verilen Evde Bakım Hizmetinden 30 ilçede yaşayan yurttaşlar yararlanıyor. Evde Bakım Ekibi doktor, hemşire, acil tıp teknisyeni, sosyal hizmetler uzmanı, psikolog, diyetisyen, diş hekimi ve fizyoterapistten oluşuyor. Evde Bakım Hizmeti için detaylı bilgi 153 numaralı telefondan alınabiliyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir